Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Pytania i odpowiedzi nr 3 do przetargu nieogr. na zakup jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. ZP.SP.O.272.4.7.2015

2015-10-19 09:05:53
Łęczna, 19.10.2015r.

Pytania i odpowiedzi nr 3
Wykonawcy wszyscy

ZP.SP.O.272.4.7.2015

Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej informuje, iż w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: zakup jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych wpłynęły następujące kolejne pytania:
1. Czy z uwagi na wielkość pojazdu i możliwości techniczne zamawiający dopuści zamiast platformy najazdowej aluminiowe najazdy z bieżnią antypoślizgową o długości około 280cm z możliwością składania teleskopowego (zsuwania) i chowania w specjalnym schowku pod podłogą przedziału pasażerskiego?
2. Zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą o ponowne rozważenie naszego wniosku z dnia 14.10.2015r. dotyczącego wprowadzenia wymogu tylnych kół bliźniaczych w autobusie będącym przedmiotem postępowania przetargowego nr ZP.SP.O.272.4.7.2015.
Odpowiedź Zamawiającego, jakoby koła bliźniacze znacznie zwiększały koszty eksploatacji jest nie do końca prawdziwa. Koszty oczywiście wzrosną, ale w stopniu minimalnym i praktycznie nieodczuwalnym w porównaniu z całokształtem kosztów eksploatacji autobusu.
Natomiast porównując koła pojedyncze i bliźniacze, różnica w zakresie poziomu bezpieczeństwa jest istotna i wręcz bezdyskusyjna.
Zatem Zamawiający organizując postępowanie przetargowe na dostawę autobusu, powinien bezpieczeństwo przewożonych osób traktować priorytetowo.
Zważywszy ponadto, że przedmiotowy pojazd będzie przewozić osoby niepełnosprawne, problem bezpieczeństwa dodatkowo musi być potraktowany szczególnie.
Takiego poziomu bezpieczeństwa koła pojedyncze zdecydowanie nie zapewnią.


W odpowiedzi wyjaśniam:
Ad. 1.) NIE. Preferujemy tylko platformę najazdową.
Ad. 2) Podtrzymujemy naszą poprzednią odpowiedź, dopuszczamy możliwość
zastosowania kół bliźniaczych w oferowanym autobusie.

Pliki

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www