Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Projekty » Projekty zrealizowane » Wirtualny powiat. Budowa ...

Wirtualny powiat. Budowa społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Łęczyńskim

2009-11-23 10:08:52
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Priorytet I - Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów
Działanie 1.5 - Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego

Wartość projektu: 152.801,07 zł
Finansowanie:
■ Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - 75 % - 114.600,80 zł
■ Budżet Powiatu Łęczyńskiego - 25 % - 38.200,27zł

Okres realizacji projektu: 22 marca 2005 - 31 października 2005

Opis projektu:
Realizowany projekt polegał na budowie społeczeństwa informacyjnego w powiecie łęczyńskim. Działania te polegały na upowszechnianiu nowych technologii informacyjnych w pracy urzędu, zapewnieniu dostępu do Internetu w miejscach publicznych, rozwoju e-usług publicznych spełniających potrzeby mieszkańców naszego regionu.

W ramach projektu została zbudowane infrastruktura sieciowa w Starostwie Powiatowym w Łęcznej oraz sieć radiowa pomiędzy budynkami Starostwa Powiatowego, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatową Biblioteką Publiczną w Łęcznej. Uruchomione zostały serwery internetowy i elektronicznego obiegu dokumentów. Dzięki temu możliwe było wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów co sprawiło, iż poprawiła się jakość, a także skrócił się czas obsługi interesantów.

Dzięki „Wirtualnemu Powiatowi…” stworzone zostały dwa tzw. PIAP-y - Publiczne Punkty Dostępu do Internetu: w budynku Starostwa Powiatowego w Łęcznej został umieszczony Infomat, natomiast w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostało uruchomione telecentrum umożliwiające skorzystanie faksu i komputera z dostępem do Internetu wyposażonego w drukarkę, oraz nagrywarkę.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron