Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Zdrowie » Powiatowa Sieć Szkół ... » III Edycja Powiatowego ...

III Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę!”

2012-01-24 15:21:26

fot 20 grudnia 2011r. w Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej odbyła się III Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj Formę!”. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów z powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami konkursu byli
Starostwo Powiatowe w Łęcznej,
Gimnazjum nr 1 w Łęcznej,
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łęcznej.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Łęczyński oraz Burmistrz Łęcznej.

Organizatorzy
Powiatowa Sieć Szkół Promujących Zdrowie
Gimnazjum nr 1 w Łęcznej,
Starostwo Powiatowe w Łęcznej,
Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łęcznej.

Cele
kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania w oparciu o zbilansowaną dietę.
kształtowanie prawidłowych zachowań młodzieży wobec zagrożeń płynących z zaburzeń stanu zdrowia i chorób współczesnej cywilizacji - otyłości, nadwagi, bulimii, anoreksji.

W trzeciej Edycji konkursu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z
• Gimnazjum nr 2 w Łęcznej,
• Gimnazjum Cycowie,
• Gimnazjum w Jaszczowie,
• Gimnazjum w Ludwinie,
• Gimnazjum w Milejowie,
• Gimnazjum w Puchaczowie,
• Gimnazjum w Spiczynie
• Gimnazjum nr 1 w Łęcznej- gospodarze.


Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach – kategorii wiedza i kategoria sport. W ramach konkursu uczniowie przygotowywali również prezentacje multimedialne.

W kategorii wiedza i aktywność fizyczna pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Łęcznej, uzyskując 27 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Puchaczowie, uzyskując 26 pkt., trzecie miejsce drużyna Gimnazjum w Spiczynie, uzyskując 23 pkt.

Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach - rozpoznawali składniki soku owocowego, obierali jabłko, lepili pierogi, malowali plakat. Jednym z zadań było ułożenie hasła promującego akcję „Trzymaj formę!”. Komisja konkursowa za najlepsze uznała hasło reprezentacji gimnazjum z Puchaczowa, które brzmiało:

„Pięć posiłków dziennie to diety podstawa, gdy tego się trzymasz to w życiu zabawa. Trzymaj formę, zdrowo żyj i codziennie wodę pij”

W kategorii prezentacja multimedialna, która w tym roku dotyczyła trzech tematów: „Aktywność fizyczna alternatywą dla uzależnienia od nikotyny”, „Mam receptę na zdrowie”, „Moja rodzina dba o zdrowie”. Komisja konkursowa obejrzała osiemnaście prezentacji, z których wybrała sześć najlepszych. Pierwsze miejsca zdobył Michał Michalski uczeń Gimnazjum w Ludwinie, drugie miejsce zajęła Karolina Tkaczyk z Gimnazjum w Spiczynie, trzecie miejsce zajął Kacper Pietrzak z Gimnazjum w Milejowie, przyznane zostały trzy wyróżnienia: dla Oskara Czubackiego z Gimnazjum w Milejowie, Pawła Krzyszczuka z Gimnazjum w Puchaczowie oraz Mateusza Wiązka z Gimnazjum w Cycowie.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i gadżety

Podczas imprezy pokaz pierwszej pomocy przeprowadzili Pan Rafał Brzozowski i Pan Grzegorz Gomuła. Część artystyczną zaprezentowali Piotr Sułek i Ireneusz Kamiński.

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w degustacji soków i naleśników przygotowanych przez Spółdzielnię Uczniowską „Junior”, działającą w Gimnazjum nr 1.

Konkurs już na stałe zagościł w kalendarium imprez naszego powiatu. Spełnia bardzo istotną rolę edukacyjną. Młodzież ma możliwość pogłębienia swojej wiedzy o prawidłowej diecie, aktywnym trybie życia, o przyczynach chorób cywilizacyjnych wynikającym z nieprawidłowego odżywiania.

Bardzo dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, bez ich pracy nie udałoby nam się to wspólne przedsięwzięcie! Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Dyźmie pracownikowi Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łęcznej oraz Pani Emilii Wardzie pracownikowi Starostwa Powiatowego za aktywne uczestnictwo w organizacji konkursu. Dziękujemy bardzo serdecznie sponsorom, bez których nie ufundowalibyśmy nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie!

Pedagog Joanna Klodzińska

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa