Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Zdrowie » Powiatowa Sieć Szkół ... » II Edycja Powiatowego ...

II Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę”

2011-02-17 09:14:36

olimpiada 16 grudnia 2010r. w Gimnazjum nr 1 im Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej odbyła się II Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę”. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów z powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łęcznej.

Konkurs miał na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety oraz kształtowanie zachowań wobec zagrożeń płynących z zaburzeń stanu zdrowia i chorób współczesnej cywilizacji: otyłości, nadwagi, bulimii, anoreksji jak również kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną.

Cieszy fakt, że tak dużo gimnazjów zgłosiło chęć udziału w konkursie.
W drugiej edycji konkursu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół nr 2 w Łecznej, Zespołu Szkół w Puchaczowie, Zespołu Szkół w Cycowie, Gimnazjum w Spiczynie, Gimnazjum w Ludwinie, Gimnazjum w Milejowie oraz gospodarze – Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.

Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych urzędów, instytucji i szkół.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach.

W kategorii wiedza i aktywność fizyczna pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Cycowie, drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, trzecie miejsce drużyna Gimnazjum w Spiczynie. Jednym z zadań tej kategorii było ułożenie hasła promującego akcję „Trzymaj formę”. Uczniowie wykazali się dużą inwencja twórczą, układali bardzo ciekawe hasła. Komisja konkursowa za najlepsze uznała hasło gimnazjum ze Spiczyna, które brzmiało:,,Zdrowa dieta jest na szczycie ,,trzymaj formę”, szanuj życie!”

W kategorii prezentacja multimedialna, która w tym roku dotyczyła szkodliwości palenia papierosów komisja konkursowa obejrzała czternaście prezentacji, z których wybrała siedem najlepszych. Dwa równorzędne pierwsze miejsca zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Milejowie: Mateusz Kowalski i Wojciech Pietrzak, pięć równorzędnych drugich miejsce zajęli: Paulina Czubacka z Gimnazjum w Ludwinie, Anita Piędzi z Gimnazjum w Cycowie, Marcin Dylewski również z Gimnazjum w Cycowie, Weronika Minarczyk z Gimnazjum w Spiczynie oraz Dawid marcinek z Gimnazjum w Puchaczowie. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję obejrzeć dwie najlepsze prezentacje.
Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!!!!!

Dzięki wsparciu sponsorów - Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej, Urzędowi Miejskiemu w Łęcznej, Starostwu Powiatowemu w Łęcznej, oraz Hucie szkła „ Edwanex”- laureaci konkursu otrzymali dyplomy, oraz atrakcyjne nagrody i gadżety promujące miasto i ogólnopolską akcję „Trzymaj formę”.

Podczas imprezy wysłuchaliśmy prelekcji „Wpływ prawidłowego odżywiania na organizm młodzieży” przygotowanej przez p. Edytę Dębowską dietetyka medycznego z poradni dietetycznej przy szpitalu w Łęcznej, w ramach dobrej współpracy między naszymi gimnazjami wystąpiła grupa taneczna z Gimnazjum nr 2 oraz indywidualnie dziewczęta z Gimnazjum nr 1 zaprezentowały się w tańcach nowoczesnych, a zespół muzyczny prowadzony przez p. Mirosława Kozerę przybliżył nam okres świąteczny w repertuarze kolęd.

Naczelnik Wydziału Edukacji, kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych Pan Stanisław Adamczyk wręczył nagrody uczestnikom konkursu plastycznego "Ruch to zdrowie". Nagrodzone prace mieliśmy okazję obejrzeć, stanowiły element dekoracji.

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w degustacji owocowych deserów przygotowanych przez Spółdzielnię Uczniowską „Junior” działającą przy naszym gimnazjum, które cieszyły się niebywałym powodzeniem i bardzo pozytywną opinią konsumujących.

Realizując kolejne edycje konkursu chcielibyśmy również zintegrować środowisko uczniów gimnazjów z naszego powiatu we wspólnych działaniach na rzecz promocji zdrowia.

Bardzo dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, bez Waszej pracy nie udałoby nam się to wspólne przedsięwzięcie! Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Dyźmie ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz Pani Emilii Węgorek ze Starostwa Powiatowego za aktywne uczestnictwo w organizacji konkursu.
Dziękujemy bardzo serdecznie sponsorom, bez których nie ufundowalibyśmy nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www