Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Ośrodek Hiperbarii

2013-08-10 22:22:29

http://www.youtube.com/watch?v=lqDXLDpnHmM&feature=youtu.be

Tlenoterapia – zabiegi w komorze hiperbarycznej
Od stycznia 2012 roku pacjenci SPZOZ w Łęcznej korzystają z tlenoterapii hiperbarycznej (HBO). Odbywa się ona w specjalnym urządzeniu zwanym komorą hiperbaryczną i polega na podawaniu pacjentowi tlenu pod ciśnieniem 2,5 razy większym niż atmosferyczne. Tlenoterapia to seria zabiegów (sprężeń), których liczbę ustala lekarz. W zależności od schorzenia wykonywanych jest od 5 do 60 zabiegów, każdy trwa ok. 1,5 godziny.
Szpital ma podpisaną umowę z NFZ, za zabiegi w hiperbarii pacjent nie płaci, nie obciążają one także lekarza kierującego. Tlenoterapia może być łączona z innym leczeniem, także w czasie hospitalizacji. W każdym przypadku - nawet jeśli pacjent ma skierowanie na tlenoterapię - ostateczną decyzję o zastosowaniu zabiegów podejmuje specjalista w ośrodku hiperbarycznym w Łęcznej.

Jakie efekty przynosi tlenoterapia?
- zwiększa ilość tlenu w organizmie i niedotlenionych tkankach i narządach chorego
- przyspiesza gojenie się ran
- poprawia krążenie
- zmniejsza obrzęk tkanek
- wspomaga system odpornościowy
- działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie
- przyśpiesza eliminacje tlenku węgla z organizmu

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych