Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Zakres świadczeń

2019-09-01 13:56:55

Poszczególne pododdziały mają swoją specyfikę w zakresie świadczonych procedur.
Oddziały Leczenia Oparzeń zajmują się głównie zaopatrywaniem ran oparzeniowych o różnej etiologii – termiczne, chemiczne, elektryczne, ale nie tylko. W ramach wspomnianego oddziału leczy się również odmrożenia, rozległe rany pourazowe oraz trudno gojące się rany. W leczeniu głębokich oparzeń stosowane są nie tylko metody chirurgicznego oczyszczania ran, ale również najnowocześniejsze enzymatyczne usuwanie martwicy. W zaopatrywaniu ran stosowane są najnowocześniejsze opatrunki i substytuty naskórka oraz skóry właściwej. W WCLOiChR możemy się też pochwalić jedną z największych w Polsce liczbą leczonych i wyleczonych chorych z zespołem Lyella, czyli rozległą martwicą naskórka.
Oddziały chirurgii plastycznej oferują jeszcze szerszy zakres procedur leczniczych. Do najważniejszych należy zaliczyć: operacje rekonstrukcyjne wad wrodzonych takich, jak: rozszczepy, wady uszu, aparatu ochronnego oka, kończyn i piersi. Do następnej grupy należą operacje pourazowe głowy, szyi, tułowia i kończyn (przykurcze bliznowate, ubytki tkanek miękkich i powłok). Najistotniejszy dla Lubelszczyzny w tej grupie wydaje się pełniony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu dyżur replantacyjny ręki. Rutynowe stało się już w trakcie dyżuru przyszywanie odciętych palców. Z ostatnich sukcesów należy wspomnieć udaną replantację odciętej ręki na wysokości przedramienia. Leczenie chirurgiczne ręki nieograniczone jest tylko do jej stanów ostrych. W ramach chirurgii plastycznej przeprowadza się operacje chorób przewlekłych ręki, zespołów uciskowych nerwów kończyny górnej, rekonstrukcje nerwów i ścięgien. Bardzo duży odsetek stanowią też operacje plastyczne nosa, piersi, powłok brzucha, ramion oraz ud, jak i samej skóry po usunięciu chirurgicznym zmian nowotworowych. Wykonuje się też rekonstrukcje piersi po mastektomii. Coraz częściej i szerzej wykorzystywane są w ramach chirurgii plastycznej techniki mikrochirurgiczne w zamykaniu ubytków tkanek w rekonstrukcjach pourazowych i onkologicznych.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www