Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Informacje ogólne

2019-09-01 15:31:40
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej jest oddziałem szpitalnym funkcjonującym w ramach struktury Szpitala Powiatowego w Łęcznej od 24 sierpnia 2009 roku. Jest to jedyny jak do tej pory oddział szpitalny oferujący usługi z dziedziny chirurgii rekonstrukcyjnej i leczenia oparzeń na wschód od Wisły.

W strukturze WCLOiCHR można wyróżnić 5 pododdziałów:
– Oddział Leczenia Oparzeń
– Oddział Chirurgii Plastycznej
– Oddział Leczenia Oparzeń Dzieci
– Oddział Chirurgii Plastycznej Dzieci
– Oddział Intensywnego Leczenia Oparzeń.
We Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej jest 58 miejsc, w tym 20 łóżek w ramach Oddziału Leczenia Oparzeń, 12 łóżek w Oddziale Chirurgii Plastycznej, 8 łóżek w Oddziale Intensywnego Leczenia Oparzeń, 10 łóżek w Oddziale Leczenia Oparzeń Dzieci oraz 8 łóżek w ramach Oddziału Chirurgii Plastycznej Dzieci.
Każda sala przygotowana do leczenia szpitalnego dzieci ma miejsce sypialne dla opiekuna prawnego dziecka. Wszystkie sale są wyposażone w węzeł sanitarny i przygotowane do hospitalizacji 2 chorych, z wyjątkiem 6 sal na Oddziale Leczenia Oparzeń, gdzie istnieje możliwość hospitalizacji 3 pacjentów.
Liczba leczonych pacjentów rosła systematycznie z roku na rok. W 2011 wynosiła 388, natomiast w 2018 roku hospitalizowanych było 1340 chorych.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron wwwprojektowanie stron www