Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Projekt zakończony – w Łęcznej powstał oddział oparzeniowy dla dzieci

2014-12-12 15:07:04

21 miesięcy i milion euro, tyle trzeba było czasu i pieniędzy, by w Łęcznej powstał jedyny po tej stronie Wisły oddział leczenia oparzeń u dzieci. Jednocześnie jest to jedyna placówka w kraju, która leczy dorosłych i małych pacjentów. Inwestycja została sfinansowane z Projektu „Współpraca transgraniczna na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko-ukraińskim” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś -Ukraina 2007 – 2013. Projekt właśnie się zakończył i został podsumowany na konferencji prasowej 11 grudnia br. Uczestniczyli w niej: Piotr Rybak, dyr. SPZOZ w Łęcznej, Krzysztof Bojarski, zastępca dyrektora w Łęcznej oraz prof. Jerzy Strużyna, lekarz koordynujący Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
Dziecięcy „oparzeniówka” powstała w adaptowanych i wyposażonych w nowoczesny sprzęt pomieszczeniach. Dzięki unijnym funduszom, ale też środkom własnym oraz darowiznom od firm i fundacji zakupiony został m.in. mikroskop operacyjny, narzędzia chirurgiczne do zabiegów, skaner, który bada głębokość i rozległość oparzeń, urządzenia do znieczulania.
Pieniądze z projektu zostały wykorzystane także na wyposażenie szpitala w Łucku, seminaria i staże dla lekarzy oraz powstanie mapy drogowej.
Całkowite kwalifikowalne koszty Projektu to 1 334 983,95 EUR. Partnerami projektu byli: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Miejski Szpital w Łucku, miasto Ustiług, Powiat Łęczyński oraz Gmina Ludwin.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron