Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Oddział oparzeń dla dzieci już otwarty

2014-12-09 21:37:49

We Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń oficjalnie zaczęła działać „oparzeniówka” dla dzieci. Pełną gotowość oddział ogłosił na początku listopada 2014 r. Dla małych pacjentów przygotowano dziesięć łóżek. Dodatkowe trzy łóżka ustawione są na oddziale intensywnej terapii.
Dziecięca „oparzeniówka” w SPZOZ w Łęcznej powstała w ramach Projektu „Współpraca transgraniczna w zakresie zapobiegania i leczenia oparzeń w polsko-ukraińskim obszarze transgranicznym”, którego wartość wynosiła 1.334.983,95 EUR.
WCLO jest pierwszym specjalistycznym ośrodkiem w kraju, gdzie są leczeni dorośli i mali pacjenci. Opiekę nad nimi sprawuje zespół fachowców – chirurgów plastycznych i anestezjologów dla dzieci i dorosłych na czele z prof. Jerzym Strużyną. Centrum zostało przebudowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Ośrodek oprócz leczenia oparzeń wykonuje również zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i zabiegi rehabilitacyjne.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków