Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Zaproszenie na Transgraniczny Piknik po Zdrowie

2014-11-22 14:18:00

Od 18 do 21 lipca 2014 r. w Ludwinie odbędzie się cykl wydarzeń związanych ze zdrowiem, rekreacją i kulturą pod hasłem „Transgraniczny Piknik po Zdrowie". Najważniejszymi punktami spotkania będą prezentacje i tematy medyczne związane z ratownictwem i leczeniem oparzeń oraz zdrowym żywieniem. Piknik jest jednym z wydarzeń zaplanowanych w Projekcie „Współpraca transgraniczna w zakresie zapobiegania i leczenia oparzeń w polsko-ukraińskim obszarze transgranicznym", który realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013 r. Oprócz mieszkańców Gminy Ludwin i Powiatu Łęczyńskiego w pikniku udział wezmą goście z Ukrainy. Partnerem gminy Ludwin jest ukraińskie miasto Uściług.
Najwięcej atrakcji zostało zaplanowanych w dniu 20 lipca. Wtedy w Ludwinie będzie można obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego, zobaczyć jak udziela się pomocy w przypadku oparzeń, obejrzeć występy zespołów muzycznych, ale także zrobić sobie podstawowe badania – zmierzyć ciśnienie, cukier, wykonać mammografię czy zbadać słuch. Będą także specjaliści dietetycy, którzy m.in. udzielą wskazówek żywieniowych.
W dniu 21 i 22 lipca (poniedziałek i wtorek) młodzież z Ukrainy będzie zwiedzała najciekawsze zakątki Lubelszczyzny.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron