Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Certyfikaty dla lekarzy z Łucka

2014-11-28 14:28:00

Trzech lekarzy z Łucka zakończyło staże we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej i otrzymało certyfikaty. Wręczy je Krzysztof Bojarski, zastępca dyr. do spraw medycznych, który podziękował gościom z Ukrainy za współpracę i życzył dalszych sukcesów.

Roman Tracz, Artem Komarnytskyi i Oleg Kargol, chirurdzy z Miejskiego Szpitala w Łucku spędzili trzy tygodnie (od 10 do 30 czerwca 2014 r.) w Łęcznej poznając polskie metody leczenia i zasady opieki nad pacjentami. Ich wizyta odbyła się w ramach projektu „Współpraca transgraniczna w zakresie zapobiegania i leczenia oparzeń w polsko-ukraińskim obszarze transgranicznym”.
– Dziękujemy za tę współpracę, ale mam nadzieje, że będą kolejne projekty i dalsze kontakty, powiedział na zakończenie stażu Oleg Tracz, ordynator oddziału oparzeń w Łucku. Zapytany czym różni się leczenie w Polsce od leczenia na Ukrainie stwierdził, że metody są podobne, ale polskie szpitale, są lepiej wyposażone w sprzęt medyczny. – Wiedzę mamy podobną, ale nie mamy takich urządzeń jakimi dysponuje wasza placówka. A to ważne, bo dzięki temu chory wraca szybciej do zdrowia i skraca się jego czas pobytu w szpitalu.
Była to już czwarta, ostatnia grupa lekarzy - stażystów z Łucka, która w ramach projektu „Współpraca transgraniczna w zakresie zapobiegania i leczenia oparzeń w polsko-ukraińskim obszarze transgranicznym” szkoliła się w WCLOiCH. Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 – 2013.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa