Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Jak leczyć oparzenia - dwudniowa konferencja w Łęcznej

2014-10-21 09:07:42

Goście z Łucka  zwiedzają szpital w Łęcznej Przez dwa dni (26 i 27 czerwca 2013 r.) lekarze oraz przedstawiciele służb ratownictwa medycznego z Łucka i Łęcznej rozmawiali na temat metody leczenia oparzeń.

Efektem tej konferencji ma być opracowanie wspólnego systemu pomocy poparzonym pacjentom w rejonie granicy polsko - ukraińskiej. W szpitalu w Łęcznej odbyła się konferencja na temat „Współpracy transgranicznej na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko-ukraińskim”. W spotkaniu uczestniczyli lekarze i szefowie służb ratowniczych. Konferencja jest jednym z elementów projektu realizowanego w ramach Programu Polska - Białoruś - Ukraina 2007 – 2013. Dzięki niemu powstanie m.in. dziecięca oparzeniówka w Łęcznej.
Na konferencji zaprezentowany został polski i ukraiński system ratownictwa.
– Najpierw trzeba poznać i ustalić procedury postępowania z osobami poparzonymi w obu krajach, czyli dowiedzieć się kto i jak leczy, po to by stworzyć jeden uniwersalny system ratownictwa na naszym pograniczu. Będzie on potem obowiązywał w szpitalu w Łucku w Łęcznej – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, zastępca dyrektora ds. medycznych w SPZOZ w Łęcznej.
W opracowaniu tego systemu biorą udział lekarze, a także strażacy i ratownicy medyczni.
Wspólne procedury leczenia oparzeń w Łucku i w Łęcznej - to jeden z punktów Projektu realizowanego w ramach Programu Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013. Całkowite koszty Projektu szacuje się na ok. 1, 3 mln euro.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www