Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Pierwsza konferencja prasowa - co zyska szpital, co zyska region

2014-10-23 13:07:33

12 marca 2013 r. na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiono szczegóły projektu „Współpraca transgraniczna na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko-ukraińskim”. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Hetman, marszałek województwa, Adam Niwiński – starosta Powiatu Łęczyńskiego, Piotr Rybak – dyrektor SPZOZ w Łęcznej oraz Krzysztof Bojarski – dyr. ds. medycznych w Łęcznej.

Decyzję o przyznaniu grantu podjął Wspólny Komitet Monitorujący Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 – 2013. Wartość projektu, który jest realizowany wspólnie z miejskim szpitalem w Łucku, miastem Uściług, Powiatem Łęczyńskim i Gminą Ludwin wynosi ponad 1,3 mln euro.
Dzięki projektowi, we Wschodnim Centrum Oparzeń, którego szefem jest prof. Jerzy Strużyna, kosztem miliona euro powstanie pierwszy w tej części kraju specjalistyczny oddział dla dzieci z 12 łóżkami. Kilka miejsc będzie przeznaczonych do intensywnej terapii. Dziecięca oparzeniówka ma być nowoczesna, ale i przyjazna pacjentom oraz ich opiekunom. Rodzice będą mogli być przy dziecku przez cały okres leczenia.
W ramach projektu zostaną opracowane procedury postępowań przy leczeniu oparzeń po stronie polskiej i ukraińskiej - w szpitalu w Łucku i w Łęcznej. W ich opracowaniu wezmą udział lekarze, a także strażacy, pracownicy pogotowia. Mapa będzie zgodna z regionalnymi planami działania ratownictwa medycznego w Polsce i na Ukrainie.
Projekt przewiduje także zakup sprzętu do szpitala w Łucku. Tamtejszy oddział leczenia oparzeń u dzieci otrzyma wyposażenie medyczne za ok. 300 tys. euro. Sprzęt medyczny trafi także do placówek medycznych w Ludwinie i przygranicznym ukraińskim Uściłowie.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna