Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Informacje ogólne

2016-08-25 22:16:55

https://www.youtube.com/watch?v=na7E4mMU8yI

Oddział Chorób Wewnętrznych działa w nowym budynku szpitalnym w Łęcznej, przy ulicy Krasnystawskiej 52 od 20 kwietnia 2009 r. Jest nowoczesnym, doskonale wyposażonym oddziałem z doświadczoną i zgraną kadrą, która wcześniej wspólnie pracowała w starym budynku Szpitala Rejonowego w Jaszczowie.

Oddział Chorób Wewnętrznych dysponuje 31 łóżkami, w tym 6 łóżkami w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pacjenci mają do dyspozycji 8 sal trzyłóżkowych i 1 salę jednoosobową z pełnym węzłem sanitarnym (WC, umywalka, prysznic), telewizją (płatną), dostępem do internetu. Podczas pobytu w Oddziale chorzy mogą korzystać z materiałów szkoleniowych i informacyjnych dotyczących najczęstszych schorzeń przewlekłych (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej, przewlekłe choroby płuc i nerek).
6-łóżkowa Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wyposażona jest w nowoczesny system monitorujący firmy Draeger wraz z centralką monitorującą. Wiedza i doświadczenie lekarzy oraz pielęgniarek pozwala stosować nowoczesne metody diagnostyki, a także leczenia w warunkach sali intensywnego nadzoru, łącznie z monitorowaniem parametrów życiowych metodą krwawą (ciśnienie tętnicze, ośrodkowe ciśnienie żylne). Na wyposażeniu Oddziału są dwa stymulatory do stymulacji endokawitarnej wraz z kompletami elektrod do stymulacji i introduktorów oraz defibrylatory (Draeger, rok prod. 2008) – także wyposażone w opcję stymulacji transtorakalnej. Stymulatory endokawitarne wykorzystywane są zarówno do zabezpieczenia pacjentów w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, jak i pacjentów z innych oddziałów (np. Oddziału Intensywnej Terapii czy Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń lub, zależnie od wskazań, pacjentów przed interwencją chirurgiczną).

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych