Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Baza ofert

Łańcuchów

2015-08-07 21:42:18 Dwór Steckich w Łańcuchowie Osadnictwo w tej wsi i okolicach występowało już w neolicie (w młodszej epoce kamienia). Świadczą o tym znaleziska archeologiczne w postaci narzędzi i ceramiki. Główną ciekawostką tej miejscowości jest dwór Steckich, który zaprojektował Stanisław Witkiewicz.

Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela - w stylu barokowo-klasycystycznym, murowany, wybudowany w latach 1812 - 1817 z fundacji Józefa i Anny Suffczyńskich. Obok dwie murowane dzwonnice. Całość ogrodzona murem z żelazna bramą, także z początku XIX w.

Dwór murowany z 1903 -1904 r. wybudowany przez Marię i Jana Steckich wg projektu znanego architekta Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim. Obecnie dwór znajduje się w rękach prywatnych. Zwiedzanie za zgodą właścicieli.

Cmentarz - powstał na początku XIX w. wraz kościołem parafialnym. Na przeciwko cmentarza parafialnego cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej.

Kapliczka św. Jana Nepomucena murowana początku XX w. Znajduje się na terenie zespołu dworskiego.

Mapa

Galeria

Komentarze (1)

Krzysztof G.
2013-12-01 18:59:46
Ile wspomnień z lat dziecinnych i młodzińczych związanych z pałacem, gdzie mieścił się szpital. Wspólne oglądanie telewizji, meczy piłkarskich (Polska-Finlandia 8:0), mecze siatkówki w każdą niedzielę po obiedzie oraz inne,ciekawe wydarzenia.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron