Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej otwarte

Centrum senioralne, z 144 łóżkami powstało w nowo wybudowanej części szpitala w Łęcznej, w tzw. Bloku C. W trzykondygnacyjny budynku działać będą oddziały dedykowane osobom starszym. Na jednej ze ścian nowej elewacji pojawił się bilbord: „Seniorzy jesteśmy dla Was”. Uroczyste otwarcie nowej części szpitalnej odbyło się 27 czerwca 2022 r. z udziałem ks. abp Stanisława Budzika, a także polityków – posła i ministra Artura Sobonia, posłanki Marty Wcisło i posła Krzysztofa Grabczuka. W uroczystości uczestniczył starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski, a także przedstawiciele urzędów i instytucji – m.in. dyrektorzy NFZ, projektanci i wykonawcy nowego skrzydła oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które związane jest z s. Faustyną, patronką szpitala w Łęcznej. Na uroczystość przyjechał także Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wyposażyła nowe oddziały w meble i sprzęt. ... »

Pilotażowy program leczenia otyłości w Łęcznej

Fot. NFZ Szpital w Łęcznej jest jednym z 15 ośrodków w kraju, który realizuje pilotażowy program KOS-BAR skierowany do pacjentów z otyłością olbrzymią. Mogą z niego skorzystać chorzy od 18 roku życia, u których rozpoznano otyłość spowodowaną nadmierną podażą energii. ... »

Darowizna ratująca życie od Fundacji PGE

Prawie 50 tysięcy złotych przekazała Fundacja PGE szpitalowi w Łęcznej na zakup nowoczesnej aparatury do szybkiej diagnostyki pacjentów . – Dzięki tej darowiźnie zakupiliśmy analizator parametrów krytycznych, który jest bardzo pomocny w sytuacjach zagrożenia życia – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Wykorzystujemy go na Oddziale Intensywnej Terapii we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń. ... »

1 2 3 »

Geoportal