Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

4 tysiące szczepionek w ciągu trzech miesięcy

Akcja szczepień przeciw covid-19 przyśpiesza. Szpital w Łęcznej, który jest szpitalem węzłowo-populacyjnym otworzył drugi punkt podawania szczepionek, tym razem w budynku głównym. Znajduje się on na I piętrze, w małej sali konferencyjnej, naprzeciwko wind. Tu, przynajmniej na razie będą szczepieni nauczyciele i służy mundurowe.

Od początku akcji, czyli od 4 stycznia do 31 marca br. w szpitalu podano około 4 tysięcy dawek szczepionek. Największa zaszczepiona grupa to medycy. I i II dawkę otrzymało już ok. 880 osób. Seniorzy w wieku 70+, 80+, a także osoby z DPS, ZOL i stacji dializ to grupa ponad 700 zaszczepionych osób. W grupie nauczycieli pierwszą dawkę szczepionki otrzymały 662 osoby, druga dawka ma być podana pod koniec kwietnia.
- Akcja w naszym szpitalu nabrała tempa. Otworzyliśmy drugi punkt, bo chcemy szczepić jak najwięcej osób – mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Od tego zależy jak szybko uzyskamy odporność , a wirus przestanie nam zagrażać. Wtedy będzie szansa na powrót do normalnego życia.
Oprócz szczepień osób z etapu „0” i etapu „I” placówka prowadzi szczepienia populacyjne, a także świadczy usługi dla MSWiA w zakresie szczepień służb mundurowych. Docelowo będzie tu zaszczepionych pół tysiąca policjantów, strażaków PSP oraz funkcjonariuszy straży gminnej i powiatowej. Szpital przygotowuje się także do akcji szczepienia wszystkich pracowników LW Bogdanka. W kolejnych tygodniach do szczepienia zapraszane będą kolejne grupy wiekowe, bo rząd chce, by koniec II kwartału zaszczepionych było około 20 mln obywateli. Takie jest założenie Narodowego Programu Szczepień.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron