Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

SPZOZ w Łęcznej w gronie najlepiej zarządzanych szpitali

W 7 edycji rankingu „Liderzy zarządzania” SPZOZ w Łęcznej zajął V miejsce w kategorii: Kontrakt z NFZ od 70 do 149 mln zł. W tym zestawieniu jest jedyną placówką z woj. lubelskiego. O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka oraz dynamika aktywów. Lista „Liderów zarządzania” została ogłoszona na Gali 24 listopada 2022 roku w Łodzi, w której uczestniczył dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski.

- To szczególnie cenne wyróżnienie, bo oparte o obiektywne, ekonomiczne kryteria - stwierdził dyr. K. Bojarski - Nasz szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego pionu zarządczego w skład którego wchodzą lekarze koordynujący, pielęgniarki oddziałowe i kierownicy komórek organizacyjnych. To wyróżnienie dla nich, zasłużyli na to.
Ranking to projekt BFF Banking Group w Polsce zrealizowany wspólnie z Rzeczpospolitą. Na przestrzeni lat, zmieniały się nieco kryteria i zasady, które – jak twierdzą organizatorzy – są dostosowywane do realiów w służbie zdrowia, ale zawsze głównym miernikiem oceny były finanse. Jednostki publiczne ochrony zdrowia podzielone zostały na trzy kategorie pod względem wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wyodrębniono też czwartą kategorię, tj. Szpitale Kliniczne i Instytuty. Po raz pierwszy w tej edycji przyznana została nagroda specjalna dla Szpitala Najbardziej Przyjaznego Pacjentom. Tytuł ten przypadł Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
W tegorocznym rankingu udział wzięło 317 szpitali, o 21 więcej niż rok wcześniej. W zestawieniu „Liderzy Zarządzania” w kategorii: kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł znalazły się następujące placówki z woj. lubelskiego: na miejscu 3. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, a na miejscu 4. SPZOZ w Radzyniu Podlaskim. W kategorii: kontrakt z NFZ powyżej 150 mln zł na 7 miejscu uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Białej Podlaskiej, a w kategorii: instytuty i szpitale kliniczne – 9. pozycję zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 w Lublinie.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron