Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Sympozjum naukowe „Intensywna terapia i oparzenia”. W roli głównej WCLOiChR

20 i 21 października 2022 r. w Urszulinie na sympozjum „ Intensywna terapia i oparzenia” spotkają się lekarze anestezjolodzy, chirurdzy plastyczni, mikrochirurdzy z całej Polski. Organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

W czasie seminarium zostaną przedstawione m.in. nowoczesne metody leczenia oparzeń, stosowane terapie oraz zaprezentowany zostanie dorobek Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, które powstało w 2009 roku. Wtedy z oddziałem oparzeń i intensywną terapią, dziś z pięcioma oddziałami i prawie 60 łóżkami. Jest to jedyny w Polsce ośrodek z dziecięcą "oparzeniówką". To w Łęcznej 2 razy w roku odbywają się egzaminy specjalistyczne z chirurgii plastycznej, to tu powstała Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń, gdzie kształcą się studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Organizacja zjazdu „Intensywna terapia i oparzenia. Dorobek naukowy Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej” jest współfinansowana przez Bogdankę, Spółkę wpierająca zrównoważony rozwój Lubelszczyzny.
Drugim partnerem i sponsorem wydarzenia jest PGE Dystrybucja S.A.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna