Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Statuetka dla Człowieka Roku 2022

Dyrektor szpitala w Łęcznej Krzysztof Bojarski otrzymał Statuetkę dla Człowieka Roku 2022. To nagroda za zwycięstwo w plebiscycie czytelników „Wspólnoty łęczyńskiej”. Wręczył ją Mateusz Orzechowski, wydawca „Wspólnoty”, która w tym roku wznowiła po pandemii organizowanie tego plebiscytu. ... »

W Łęcznej leczą oparzenia jak w Bostonie

Przez tydzień w łęczyńskim szpitalu polsko-amerykańskie zespoły chirurgów operowały ukraińskie dzieci. Dla nich przystosowano cały oddział rehabilitacyjny tak, by mogły przebywać razem z opiekunami. Dzieci przyjechały z bliznami po oparzeniach, wadami wrodzonymi i szansą na poprawę zdrowia. Wyjeżdżały w bandażach, ze świeżymi śladami po zabiegach, z uśmiechem. ... »

Trwa zabiegowy maraton w Łęcznej

Lekarze z Bostonu, którzy przyjechali w ubiegłym tygodniu do Lublina, od poniedziałku 15 maja br. operują ukraińskie dzieci w szpitalu w Łęcznej. Zabiegi przeprowadza zespół doktora Gennadiya Fuzaylowa z Boston Genaral Hospital i Uniwersytetu w Michigan, a wspierają go specjaliści ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz z Kliniki Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. ... »

Ważne! Czerwona linia – nowa droga na SOR

Od poniedziałku, 15 maja 2023 r. zmieniamy komunikację wewnątrz szpitala. Przez najbliższe miesiące do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego droga będzie prowadziła przez główne wejście budynku. Informują o tym plakaty, strzałki i naklejki, a kieruje czerwona linia. ... »

Ukraińskie dzieci są już Łęcznej. Czekają na zabiegi

Grupa ukraińskich dzieci przyjechała 11 maja br. do Łęcznej na leczenie. Z bliznami po oparzeniach, z wadami genetycznymi i z nadzieją, że może uda się jeszcze normalnie żyć. Dzięki amerykańskiej fundacji, lekarzom z Bostonu, z Łęcznej i Lublina. ... »

Zdrowe życie, czyli piknik 6 i 7 maja w Łęcznej

Publikujemy zdjęcia z pikniku "Zdrowe Życie" z soboty 6 maja. Zapraszamy także w niedzielę 7 maja 2023 r. na parking przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej. ... »

Majówka o zdrowiu i dla zdrowia

„Dostępność plus” to projekt, który aktualnie realizuje szpital w Łęcznej. Ma on pomóc osobom ze szczególnymi potrzebami w korzystaniu z usług medycznych. – Ale nie zapominamy o innych, którzy chcą korzystać z naszej oferty prozdrowotnej realizowanej obecnie przez szpital w ramach różnych projektów – mówi dyrektor SPZOZ Krzysztof Bojarski. ... »

W dniu 2, 4 i 5 maja

W dniu 2 maja (wtorek), 4 maja (czwartek) i 5 maja (piątek) 2023 r. Przychodnia Specjalistyczna czynna będzie w godzinach od 7.00 do 14.30

Lekarze z USA będą operować w Łęcznej

Grupa 11 lekarzy ze Stanów Zjednoczonych działająca w amerykańskiej fundacji Doctors Collaborating to Help Children (Lekarze współpracują aby pomóc dzieciom) przyjedzie w połowie maja do Łęcznej, by zoperować grupę 20 dzieci z Ukrainy. ... »

O szkoleniach lekarzy w Łęcznej w Pałacu Prezydenckim

Pierwsze Damy - Agata Kornhauser–Duda i Ołena Zełenska podsumowała wspólne projekty związane m.in. z pomocą medyczną dla poszkodowanych w czasie działań wojennych. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas oficjalnej wizyty Władymyra Zełenskiego z Małżonką w Polsce 5 kwietnia 2023 r. W spotkaniu Pierwszych Dam uczestniczył m.in. Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej oraz prof. Kamil Torres, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. ... »

Współpraca z lekarzami ze Stanów Zjednoczonych

W imieniu Starosty powiatu łęczyńskiego - Pana Krzysztofa Niewiadomskiego z ogromną radością informujemy, że SP ZOZ w Łęcznej podjął współpracę z zespołem lekarzy z USA należących do organizacji "Lekarze współpracują, by pomóc dzieciom". Celem przedsięwzięcia jest przeprowadzenie zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w dniach 14-19 maja 2023 u dzieci z Ukrainy, które potrzebują naszej pomocy. ... »

Stop boreliozie! Podsumowanie projektu

Ponad 15 proc. osób przebadanych w ramach projektu „STOP boreliozie!” była chora nie mając objawów klinicznych, ale wyniki testów i postawiona diagnoza pozwalała wdrożyć właściwe leczenie. Udział w tym projekcie wzięło 8767 osób, a zakażenie wykryto u 1362 z nich. Projekt „Stop boreliozie!” realizowały trzy podmioty od marca 2020 roku do grudnia 2022 roku. Wyniki i podsumowanie efektów zostało przedstawione na konferencji prasowej 28 marca 2023 r. , w której uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Wojciechowski, starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski, prof. Krzysztof Tomasiewicz oraz partnerzy projektu. ... »

Pierwsza dama RP w Łęcznej

11 stycznia 2023 r. Agata Kornhauser–Duda, żona Prezydenta RP odwiedziła Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, gdzie trwa szkolenie personelu medycznego z Ukrainy z zakresu zapewnienia kompleksowej opieki medycznej pacjentom z oparzeniami. ... »

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne na oddziale dziennym!

Fot. Pixabay Nowy Oddział Dzienny Psychiatryczny w Łęcznej rozpoczął przygotowania do przyjmowania pierwszych pacjentów. Będzie to jedyna taka placówka w powiecie łęczyńskim, która wykorzysta nowoczesne formy terapii pozwalające odzyskiwać równowagę i zdrowie psychiczne w przyjaznych warunkach akceptacji oraz bezpieczeństwa. ... »

Bezpłatna kolonoskopia w szpitalu w Łęcznej, czyli kolejna szansa na dłuższe życie

Fot. Adobe Stock SPZOZ w Łęcznej rozpoczyna realizację kolejnego programu badań przesiewowych raka jelita grubego. Poprzedni zakończył się rok temu i przyniósł bardzo konkretne efekty. Finansowało go ministerstwo zdrowia, teraz umowy z placówkami medycznymi podpisuje NFZ. Kontrakty zawarte zostały z 72 podmiotami w kraju, a województwie lubelskim – z 4, m.in. ze szpitalem w Łęcznej. ... »

1 2 3 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2023 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe