Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Lekarze w Łęcznej uratowali rękę 24-latkowi

Arkadiusz Lipiec spod Sandomierza, z niemal całkowicie oderwaną nad nadgarstkiem dłonią trafił do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej dwa tygodnie temu. Replantacja trwała osiem godzin. – Niewiele brakowało, żebym nie miał tej ręki – mówi 24-letni pacjent WCLOiChR, który lada dzień opuści szpital. Nie kryje radości, że zabieg się udał. Na razie zaczął lekko poruszać palcami. O jego rękę na sali operacyjnej walczyło sześciu lekarzy. Do tej pory w Łęcznej dokonywano replantacji na mniejszą skalę, najczęściej palców. Tym razem, po raz pierwszy przeprowadzono replantację ręki. ... »

1 2 3 »

Geoportal