Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Mury runęły, wspomnienia zostały. Stare księgi i nieznane historie z jaszczowskiego szpitala.

Rozpoczęła się rozbiórka budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. Kielecka firma przystąpiła do prac budowlanych 12 maja 2020 roku. Na uporządkowanie terenu i przygotowanie starych fundamentów pod nowa inwestycję wykonawca ma dwa miesiące, ale deklaruje, że upora się z rozbiórką w trzy tygodnie. - Jest to drugi etap prac rozbiórkowych, pierwszy polegający na usunięcia pokryć dachowych został wykonany w ubiegłym roku – informuje dyr. SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Teraz czeka nas ciąg dalszy. Zgodnie z umową, do rozbiórki przeznaczone zostały trzy obiekty - budynek dawnego hotelu pracowniczego, magazyn oraz budynek główny, w którym do 2009 roku funkcjonował szpital. ... »

Za gesty, za dary – za wszystko, co się dzieje dzięki ludzkiej życzliwości – dziękujemy!

Czasy są niezwyczajne. SPZOZ w Łęcznej jest w stanie podwyższonej gotowości, ale pracują zarówno Izba Przyjęć jak i SOR. Przy głównym wejściu do szpitala wchodzących witają dwaj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mierzą temperaturę. Taki obowiązek ma szpital, a „terytorialsi” pomagają go wypełnić. ... »

1 2 3 »

Geoportal