Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Przyjechały na studia z całego świata i praktykują w Łęcznej

Kolejna grupa studentek pielęgniarstwa – tym razem z Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina rozpoczęła praktykę zawodu w SPZOZ w Łęcznej. A , że uczelnia kształci młodzież z różnych krajów, na szpitalnych korytarzach pojawiły się studentki-praktykantki w szpitalnych uniformach o egzotycznej urodzie.

- Szpital w Łęcznej od lat współpracuje z uczelniami z województwa lubelskiego w zakresie praktyk i staży – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. - Wiedzę medyczną zdobywają tu studentki z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. W ubiegłym roku z propozycją współpracy zwróciła się do nas WSSP im. Wincentego Pola z Lublina i właśnie rozpoczęliśmy kształcenie przyszłych pielęgniarek z tej uczelni, które przyjechały do Lublina z różnych stron świata.
Praktyki odbywają się w cyklach 10 – dniowych. I grupa z WSSP to 21 osób pochodzących m.in. z takich krajów jak: Kenia, Zimbabwe, Etiopia. Są też panie z Ekwadoru, Indii, Azerbejdżanu, Turcji i europejskich zakątków takich jak Ukraina, Norwegia czy Szwecja.
- Obecnie praktykuje grupa studentek III roku pielęgniarstwa. Zgodnie z programem zdobywają one wiedzę w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego i anestezjologicznego – wyjaśnia Joanna Piątek, pielęgniarka zarządzająca w SPZOZ w Łęcznej. – Cały czas mamy także praktykantki z innych uczelni, co w sumie oznacza, ze dziennie kształci się u nas ok. 60 osób. Każda grupa ma własnego opiekuna na uczelni, a także na każdym szpitalnym oddziale jest osoba wyznaczona do koordynowania praktyk i staży.
Szpital docenia wartość kształcenia młodych ludzi. Wymaga to oczywiście zaangażowania pracowników, dodatkowego czasu i uwagi poświęconej praktykantkom oraz dobrej organizacji pracy, ale są i korzyści. – Współpracujemy z pięcioma uczelniami jest dla nas ważny aspekt naszej działalności - stwierdza dyr. Krzysztof Bojarski. – Kształcimy i wychowujemy młoda kadrę nie tylko pielęgniarską, ale także studentów z fizykoterapii z Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, a od dwóch lat w naszej Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń doświadczenie zdobywają przyszli lekarze. Dzięki temu nie mamy problemów z kadrą, bo zawsze są chętni, by po studiach pracować w naszym szpitalu w Łęcznej.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron