Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Skrzydło wyrosło z ziemi

Pierwszy etap budowy nowego skrzydła w szpitalu w Łęcznej został zakończony. Jeśli nic nie zakłóci przebiegu robót budowlanych inwestycja będzie gotowa pod koniec 2021 roku. Powstanie tu zakład opiekuńczo – leczniczy i oddział rehabilitacji.

Zarys budynku jest już widoczny, bo z ziemi wyrosły nie tylko fundamenty, ale pojawiły się też ściany zewnętrzne. Prace ziemne udało się wykonać przed nadejściem mrozu i śniegu. By budowa obiektu mogła się rozpocząć wykonawca musiał przenieść sieć gazową i sieć ciepła technologicznego, która znajdowała się w obszarze inwestycji. Pozostałe przyłącza zostaną wykonane w kolejnym etapie budowy, a teraz, jeśli zima pozwoli - zostaną wylane stropy nad pierwszą kondygnacją.
Zgodnie z projektem nowe skrzydło ma mieć dwie kondygnacje, będzie przylegało bezpośrednio do głównego budynku, a przechodzić się będzie do niego łącznikiem. Każda kondygnacje to 1000 mkw. powierzchni. Tu zostanie ulokowany zakład opiekuńczo – leczniczy z 84 łóżkami oraz oddział rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z III piętra, z głównego budynku. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc dla pacjentów z 18 do 32.
– Budowę finansujemy z własnych środków – mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Nowy obiekt szpitalny ma kosztować ok. 10 milionów złotych. Niewykluczone, że za rok o tej porze w będziemy w nim przyjmować pacjentów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych