Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Przetarg na rozbudowę szpitala rozstrzygnięty

Wiadomo kto zajmie się rozbudową szpitala w Łęcznej. Przetarg na wykonanie nowego skrzydła, w którym powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy i oddział rehabilitacji rozstrzygnięty został 9 września br. Wygrała lubelska firma Miron – Bud proponując swoje usługi za 9 699 000 zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 21 września.

Był to drugi przetarg na rozbudowę szpitala. Poprzedni, ogłoszony w październiku ubr. został unieważniony. - Powodem była zbyt wysoka cena. Wartość tej inwestycji wyceniliśmy na ok. 10 milionów zł, a kwoty proponowane w jesiennym przetargu były o kilka milionów wyższe – mówi dyr. SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Dlatego zdecydowałem się unieważnić przetarg.
Jak widać była to dobra decyzja . Minęło raptem kilka miesięcy i zmieniła się sytuacja gospodarcza oraz rynek budowlany. Inwestycje wyhamowały, więc ceny usług budowlanych spadły. – W porównaniu z ubiegłorocznym przetargiem cena jest niższa o ok. 5 milionów zł – stwierdza dyr. K. Bojarski.
Na drugi przetarg wpłynęły 3 oferty. Decydująca była cena, ale ważny też był termin jej zakończenia. – Przewidywaliśmy, że budowa będzie ukończona do marca 2022 roku, tymczasem firma Miron-Bud zadeklarowała, że nowe skrzydło odda do użytku w końca 2021 roku – wyjaśnia dyr. Bojarski.
Przedmiotem zamówienia było wykonanie dobudowy do istniejącego budynku szpitala nowego skrzydła, zlokalizowanego w północnowschodniej części terenu i powiązanego z budynkiem głównym. Zadanie ma być realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, czyli do wykonawcy będzie naleć m.in. przygotowanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji i uzgodnień, w tym pozwolenia na budowę.
W nowej szpitalnej części zostanie umieszczony zakład opiekuńczo – leczniczy z 84 łóżkami i oddział rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z budynku głównego. Dzięki przeprowadzce na oddziale zwiększy się liczba miejsc dla pacjentów z 18 do 32.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe