Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Szpital zaprasza na bezpłatne badania! Nie musisz umierać na raka jelita grubego

Szpital w Łęcznej znowu przyjmuje pacjentów w ramach „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego”. W tym roku udział w tym projekcie wzięło ponad 200 osób, w 2019 r. z bezpłatnych badań skorzystało 135 osób, w sumie przebadano około 350 pacjentów. Efekt? Polipy wycięto u ok. 40 proc. badanych oraz wykryto 2 nowotwory jelita grubego.

- Ta statystyka powinna zadziałać na wyobraźnię. Wynika z niej, że niemal połowa osób w średnim wieku jest zagrożona, bo może zachorować na raka jelita grubego – mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Dzięki bezpłatnym badaniom, na które zapraszam do szpitala w Łęcznej wiele osób mogłoby tego uniknąć.

Szpital w Łęcznej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia kontynuuje „Program badań przesiewowych raka jelita grubego”, który realizuje w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”. Skorzystać z niego będzie mogło 1620 osób. Każdy, bez względu na miejsce zamieszkania może się zgłosić. Ważne jest tylko kryterium wieku
Szpital zaprasza na bezpłatne i bezbolesne badania osoby w wieku:
- 50-65 lat, a od ostatniego badania kolonoskopii minęło 10 lat,
- 40-49 lat, masz krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
- 25-49 lat pochodzącą z rodziny z zespołem Lyncha
- 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczalakowatej (FAP).

Biuro projektu mieści się w budynku szpitala w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52, na parterze, w pok. A040. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.
Tel. 81 752 63 32, 81 752 65 21, 785 033998.
Mail: projekt@spzoz.powiatleczynski.pl

Pliki

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa