Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Za gesty, za dary – za wszystko, co się dzieje dzięki ludzkiej życzliwości – dziękujemy!

Czasy są niezwyczajne. SPZOZ w Łęcznej jest w stanie podwyższonej gotowości, ale pracują zarówno Izba Przyjęć jak i SOR. Przy głównym wejściu do szpitala wchodzących witają dwaj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mierzą temperaturę. Taki obowiązek ma szpital, a „terytorialsi” pomagają go wypełnić.

Placówkę wspierają też i inni. W najróżniejszy sposób. Jedni zamknięci w domach szyją maseczki, inni dostarczają wodę albo przyłbice, restauracje z Łęcznej i Lublina gotują posiłki, ktoś inny zapytał o numer bankowego konta szpitala.
A było i tak: motocyklista podjechał pod szpital, zatrzymał się blisko wejścia, dostarczył paczkę maseczek i..za chwilę było słychać tylko ryk oddalającego się motoru.
Są jeszcze maile i smsy: „Brawo”, „trzymajcie się”. No i tak jak w całym kraju, również i w Łęcznej słychać z balkonów oklaski i podziękowania.
- Dla nas i dla naszego szpitala to wszystko jest bardzo ważne. Dziś każdy dobry gest ma wielką siłę – mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Wszystkie słowa, sms-y, rzeczy, które do nas docierają, każda uszyta maseczka czy oklaski to wielka sprawa. Naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wsparcie!
Lista osób i firm, które pomogły i wsparły szpital:
# Lubelski Węgiel „Bogdanka S.A” - zakup środków ochrony indywidualnej dla kadry szpitala, współfinansowany przez Bogdankę, spółkę wspierająca zrównoważony rozwój Lubelszczyzny
# Wojska Obrony Terytorialnej
# Moto-Inicjatywa Lublin
# Pomoc dla służb Medycznych Lublin
# Ewa Dados
# Paweł Walas
# Oriflame Danuta Lisiczka Łęczna
# Wzywamy Posiłki - restauracje Łęczna, Lublin
# Cisowianka S.A
# Guest Company – Łęczna
# Forglass – Sp. z o.o. Kraków
# AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.
# Radek Michalski SIMPLE MEDIA EUROPE Ltd
# Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Toruń
# Zentiva Polska Sp. z o. o.
# Polpharma SA
# Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
# TwistMan - Krzysztof Jaszczewski

Słowa podziękowania szpital kieruje także do tych, którzy pozostali anonimowymi darczyńcami.
Wszystkim dziękujemy!

Galeria

Pliki

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa