Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Rezonans do dyspozycji pacjentów po nowym roku

Rezonans magnetyczny o wartości kilku milionów zł dotarł do Łęcznej 19 listopada. Przejechał pół Niemiec i niemal całą Polskę, a rozładunek z pomocą dźwigu trwał siedem godzin. Żeby ustawić sprzęt w szpitalnym pomieszczeniu, które już wkrótce stanie się „Pracownią rezonansu magnetycznego” została wyburzona ściana i zdemontowane dwa okna.

- Właśnie trwają prace montażowe – mówi dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. - Zanim pracownia będzie mogła wykonywać badania i przyjmie pierwszych pacjentów urządzenie musi być ustawione, podłączone i przetestowane, a nasi pracownicy muszą przejść szkolenia – wyjaśnia - Jeśli wszystko będzie realizowane zgodnie z harmonogramem, a Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktuje badania, to pacjentów zaprosimy po nowym roku.
Na taki sprzęt diagnostyczny mieszkańcy powiatu czekali od dawna. Wprawdzie mówiło się o jego zakupie, ale ze względu na koszty inwestycja była odkładana. Taki sprzęt posiadają nieliczne placówki. W skali kraju tylko osiem szpitali powiatowych dysponuje rezonansem. SPZOZ w Łęcznej jest dziewiątym. Zakup sprzętu o wartości ponad 3,3 mln zł był możliwy dzięki unijnym funduszom z projektu pt. „Zwiększenie dostępności do świadczeń diagnostycznych i zabiegowych dla pacjentów SPZOZ w Łęcznej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego”.
W ramach tego projektu, którego wartość wyniosła 6 877 460,17 zł, a dofinansowanie z UE to 4 585 202,69 zł - zakupione zostały także inne urządzenia diagnostyczne. m. in. cztery cyfrowe aparaty rentgenowskie i zestaw endoskopowy EUS, urządzenie które służy do badania usg przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu. Zakończenie projektu przewidywane jest w marcu przyszłego roku. Powstała infrastruktura diagnostyczna została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pieniądze projektowe pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych