Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Zbadaj się! Zapraszamy na bezpłatne i bezbolesne badania kolonoskopii!

SPZOZ w Łęcznej rozpoczął realizację kolejnego programu profilaktycznego związanego z wykrywaniem raka jelita grubego. - Kończymy badania pacjentów, które przeprowadzaliśmy w ramach „Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego”i zaczynamy następny projekt – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. I dodaje: Sprawa jest bardzo poważna. Po przebadaniu 666 osób, u 470 wykryto polipy, które zostały usunięte. Statystyki nie zostawiają złudzeń, liczba zachorowań na raka rośnie i będzie rosła, w tej sytuacji profilaktyka i badania są niezwykle ważne.

Obecnie SPZOZ w Łęcznej kończy realizację „Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego”, który rozpoczął się w kwietniu ubr. Jego wartość wynosiła 702 125,00 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 stanowiło 596 806,25 zł .
Teraz szpital rozpoczyna wspólnie z Ministerstwem Zdrowia realizację „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego” w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”. Skorzystać z niego będzie mogło1620 osób w latach 2019-2021. Program realizowany jest bez zaproszeń.
- Dlatego rozpoczynamy kampanię informacyjną, żeby jak najwięcej osób wiedziało, że w szpitalu są takie badania przeprowadzane za darmo i bez bólu. O wszystkich szczegółach projektu – kto może skorzystać, jak się umówić na badanie, jak się przygotować informuje Biuro Projektu, które mieści się na parterze w głównym budynku szpitala – informuje dyr. K. Bojarski.
Na ulotkach, plakatach, bilbordach szpitalnych a także na stronach internetowych http://spzoz.powiatleczynski.pl/ oraz http://www.szpital.leczna.pl/ podawane są szczegółowe informacje.
Program skierowany jest do osób średniego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Do badań kwalifikowane są osoby, które zostaną wytypowane przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub zgłoszą się samodzielnie.
Jeżeli jesteś osobą:
- w wieku 50-65 lat, a od ostatniego badania kolonoskopii minęło 10 lat,
- w wieku 40-49 lat. masz krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
- w wieku 25-49 lat pochodzącą z rodziny z zespołem Lyncha
- w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczalakowatej (FAP)
zapraszamy na badanie kolonoskopii, które jest bezpłatne i bezbolesne.
Biuro projektu mieści się w budynku szpitala w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52, na parterze, w pok. A040. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.
Tel. 81 752 63 32, 81 752 65 21
Mail: projekt@spzoz.powiatleczynski.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych