Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Szpital szykuje się do kolejnej inwestycji

Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Łęcznej budowa nowego segmentu szpitalnego o pow. 2000 mkw. Właśnie trwa przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu, którego koszt szacuje się na ok. 10 mln zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowę rozpoczniemy jesienią – zapowiada Krzysztof Bojarski dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Obiekt powinien być gotowy na koniec 2020 roku.

Jak będzie wyglądała nowa część szpitalna można na razie zobaczyć na wizualizacji. Zgodnie z projektem, szpital zyska nowe skrzydło, które zostanie wybudowane od strony wschodniej, a z budynkiem głównym będzie połączone łącznikiem.
- Nowa część ma mieć dwie kondygnacje o powierzchni 1000 mkw. każda – informuje dyr. K. Bojarski. - Zostanie umieszczony tam zakład opiekuńczo – leczniczy z 84 łóżkami i oddział rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z III piętra z głównego budynku. Dzięki temu na tym oddziale zwiększy się liczba miejsc dla pacjentów z 18 do 32.
Wyprowadzka rehabilitacji z z budynku głównego pozwoli natomiast powiększyć oddział gastroenterologii, który powstał 3 lata temu. .
- Planowana rozbudowa szpitala nie będzie pierwszą w jego historii – przypomina dyrektor Bojarski. - Podobną inwestycję przeprowadziliśmy na początku tej dekady. Wtedy w szpitalu dobudowany został nowy segment z tyłu głównego budynku, gdzie w 2011 roku na parterze uruchomiliśmy ośrodek hiperbarii, a na piętrze oddział intensywnej terapii Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń. i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna