Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Dzieci przyjechały do szpitala na spotkanie z Mikołajem

Grupa dzieci licząca kilkadziesiąt osób przyjechała 7 grudnia do szpitala w Łęcznej. Powodem nie była choroba czy epidemia. Dzieci pojawiły się zdrowe i uśmiechnięte, czasami były lekko onieśmielone gdy Mikołaj wręczał im paczki.

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej takie spotkania organizuje dla swoich byłych, małych pacjentów od czterech lat. Pierwsze odbyło się w 2015 roku, rok po uruchomieniu Dziecięcego Oddziału Oparzeń.
- Te spotkania są dla nas bardzo ważne, sprawiają nam nie tylko wielką radość, ale też dodają energii do dalszej pracy – powiedział dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzystof Bojarski.
A tej jest coraz więcej, bo rośnie liczba dzieci, które są leczone w Łęcznej. - Przez cztery lata działalności Dziecięcy Oddział Oparzeń przyjął już około tysiąca pacjentów – stwierdził dyr. K.Bojarski.
W 2016 roku były to 173 osoby, w ubr. - 228 osób, a w tym roku (dane do 30 listopada) przyjęto już 266 pacjentów, najwięcej w grupie wiekowej dwa – trzy lata.
- Zawsze będą zdarzać się przypadki oparzeń – mówił na spotkaniu profesor Jerzy Strużyna, lekarz koordynujący WCLOiCHR. - Jeśli dziecko oblewa się wrzątkiem, to mamy działanie temperatury 100 stopni Celcjusza, a jeśli jest to płomień świecy, to może być nawet i 1000 stopni – podawał przykłady prof. J. Strużyna. - Dla rodziców takie wypadki to stres, troska i często wyrzuty sumienia. Ale nie zamartwiajcie się. Tak już jest, dzieci nie da się upilnować, a do Łęcznej zawsze można dojechać - stwierdził szef Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
Dla zaproszonych gości przygotowana została także część artystyczna w wykonaniu grupy dzieci
z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, którą opiekuje się Krzysztof Zgórski. Wystąpił Mikołaj Skoczylas lat 7 oraz Paula Dorożyńska i Martyna Styś lat 11.
Na finał spotkania były prezenty dla dzieci od Mikołaja oraz poczęstunek dla wszystkich gości.
Rodzice z dziećmi mogli też skonsultować się ze specjalistami z Dziecięcego Oddziału Oparzeń.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe