Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Rana oparzeniowa nie tylko z podręcznika, czyli studenci uczą się w Łęcznej

Wykłąd prof. Jerzego Strużyny.  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to dziś największy w Polsce ośrodek kształcenia w zakresie chirurgii plastycznej. Specjalizację robi tu 16 osób, a roku akademickim 2019/2020 w zajęciach uczestniczy około trzystu studentów VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pierwsza grupa - ok. 150 osób wykłady i zajęcia praktyczne ma już za sobą. ... »

Oddział oparzeń dla dzieci w Łęcznej ma 5 lat!

Co roku, od kiedy we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej powstała dziecięca „oparzeniówka” do szpitala w Łęcznej w grudniu przychodzi Mikołaj. W tym roku był po raz piąty. Na spotkanie z nim zapraszane są dzieci z całej Polski, które były tu wcześniej leczone. Tym razem do Łęcznej przyjechało 119 małych pacjentów ze swoimi opiekunami. Korytarz przed oddziałem WCLO na II piętrze wypełnił się tłumem. ... »

Rezonans do dyspozycji pacjentów po nowym roku

Rezonans magnetyczny o wartości kilku milionów zł dotarł do Łęcznej 19 listopada. Przejechał pół Niemiec i niemal całą Polskę, a rozładunek z pomocą dźwigu trwał siedem godzin. Żeby ustawić sprzęt w szpitalnym pomieszczeniu, które już wkrótce stanie się „Pracownią rezonansu magnetycznego” została wyburzona ściana i zdemontowane dwa okna. ... »

Co zobaczył Rinke w szpitalu w Łęcznej

Kto nie obejrzał filmu dokumentalnego o Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, który emitowany był 10 listopada 2019 roku może zobaczyć go teraz na naszej stronie. ... »

Rinke w Łęcznej. Emisja programu 10 listopada o 22.30 w TTV

Rinke Royens kilka tygodni temu odwiedził szpital w Łęcznej. Przyjechał, by przygotować kolejny odcinek nowego serialu pt. „Rinke. Za zamkniętymi drzwiami”. We Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej spędził pięć dni i pięć nocy aktywnie uczestnicząc w codziennym życiu „oparzeniówki”. Tak powstał film dokumentalny - kilkadziesiąt minut pełnych emocji i ludzkich problemów pokazanych z dużym wyczuciem i wrażliwością. ... »

Zbadaj się! Zapraszamy na bezpłatne i bezbolesne badania kolonoskopii!

SPZOZ w Łęcznej rozpoczął realizację kolejnego programu profilaktycznego związanego z wykrywaniem raka jelita grubego. - Kończymy badania pacjentów, które przeprowadzaliśmy w ramach „Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego”i zaczynamy następny projekt – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. I dodaje: Sprawa jest bardzo poważna. Po przebadaniu 666 osób, u 470 wykryto polipy, które zostały usunięte. Statystyki nie zostawiają złudzeń, liczba zachorowań na raka rośnie i będzie rosła, w tej sytuacji profilaktyka i badania są niezwykle ważne. ... »

Co Rinke Rooyens robił w Łęcznej?

Rinke Royens, znany producent i scenarzysta przez pięć dni i pięć nocy przebywał na oddziale Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej Przyjechał nie jako pacjent, ale jako filmowiec – dokumentalista z ekipą telewizyjną, by nagrać kolejną część nowego serialu pt. „Rinke. Za zamkniętymi drzwiami”. Łęczyńską „oparzeniówkę” wybrał na bohaterkę jednego z odcinków. ... »

Wicemarszałek Sejmu w szpitalu w Łęcznej

Problemy w ochronie zdrowia, kolejki do specjalistów, kondycja finansowa szpitali powiatowych...Między innymi takie tematy pojawiły się w rozmowach w czasie wizyty Wicemarszałek Sejmu w szpitalu w Łęcznej. Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała do łęczyńskiej placówki 23 września. Zwiedziła szpitalne oddziały, m.in. SOR, ortopedię, hiperbarię, a o sprawach służby zdrowia rozmawiała z dyrektorem SPZOZ w Łęcznej, Krzysztofem Bojarskim i lekarzami.

Złoty Gryf dla profesora Jerzego Strużyny

Profesor Jerzy Strużyna, szef Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej został uhonorowany przez władze Powiatu Łęczyńskiego Złotym Gryfem. Nagrodą podczas uroczystości dożynkowych połączonych z 20-leciem Powiatu Łęczyńskiego odebrał Krzysztof Bojarski. dyrektor SPZOZ w Łęcznej. Złote Gryfy przyznawano w 4 kategoriach: społecznej, gospodarczej, kulturalnej i sportowej. ... »

Szpital szykuje się do kolejnej inwestycji

Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Łęcznej budowa nowego segmentu szpitalnego o pow. 2000 mkw. Właśnie trwa przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu, którego koszt szacuje się na ok. 10 mln zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowę rozpoczniemy jesienią – zapowiada Krzysztof Bojarski dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Obiekt powinien być gotowy na koniec 2020 roku. ... »

Jak z małego oddziału wyrosło centrum o krajowym zasięgu

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej rozpoczęło działalność 24 sierpnia 2009 roku. - Mija 10 lat odkąd zdecydowaliśmy się zbudować oddział, który stał się szansą na nową jakość wysokospecjalistycznej pomocy w zakresie leczenia oparzeń, odmrożeń i chirurgii rekonstrukcyjnej – powiedział prof. Jerzy Strużyna, szef WCLOiChR w Łęcznej, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej. ... »

Klinika chirurgii plastycznej w Łęcznej

W szpitalu w Łęcznej powstanie Uniwersytecka Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Umowa pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, a SPZOZ w Łęcznej została zawarta 15 maja 2019 roku. Podpisy pod dokumentami złożyli JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Drop oraz dyrektor SPZOZ w Łęcznej dr n. med. Krzysztof Bojarski. ... »

Jubileusz 10-lecia szpitala w Łęcznej

10 maja 2019 r. świętowaliśmy 10-lecie działalności szpitala. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Barbary w Łęcznej pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego, ks. abp. Stanisława Budzika. Podczas uroczystości poświęcony został sztandar SPZOZ w Łęcznej, a po mszy św. nastąpiło wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej do kaplicy szpitalnej. ... »

« 1 2 3 4 5 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa