Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Zbadaj się! Zapraszamy na bezpłatne i bezbolesne badania kolonoskopii!

SPZOZ w Łęcznej rozpoczął realizację kolejnego programu profilaktycznego związanego z wykrywaniem raka jelita grubego. - Kończymy badania pacjentów, które przeprowadzaliśmy w ramach „Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego”i zaczynamy następny projekt – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. I dodaje: Sprawa jest bardzo poważna. Po przebadaniu 666 osób, u 470 wykryto polipy, które zostały usunięte. Statystyki nie zostawiają złudzeń, liczba zachorowań na raka rośnie i będzie rosła, w tej sytuacji profilaktyka i badania są niezwykle ważne. ... »

Co Rinke Rooyens robił w Łęcznej?

Rinke Royens, znany producent i scenarzysta przez pięć dni i pięć nocy przebywał na oddziale Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej Przyjechał nie jako pacjent, ale jako filmowiec – dokumentalista z ekipą telewizyjną, by nagrać kolejną część nowego serialu pt. „Rinke. Za zamkniętymi drzwiami”. Łęczyńską „oparzeniówkę” wybrał na bohaterkę jednego z odcinków. ... »

Wicemarszałek Sejmu w szpitalu w Łęcznej

Problemy w ochronie zdrowia, kolejki do specjalistów, kondycja finansowa szpitali powiatowych...Między innymi takie tematy pojawiły się w rozmowach w czasie wizyty Wicemarszałek Sejmu w szpitalu w Łęcznej. Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała do łęczyńskiej placówki 23 września. Zwiedziła szpitalne oddziały, m.in. SOR, ortopedię, hiperbarię, a o sprawach służby zdrowia rozmawiała z dyrektorem SPZOZ w Łęcznej, Krzysztofem Bojarskim i lekarzami.

Złoty Gryf dla profesora Jerzego Strużyny

Profesor Jerzy Strużyna, szef Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej został uhonorowany przez władze Powiatu Łęczyńskiego Złotym Gryfem. Nagrodą podczas uroczystości dożynkowych połączonych z 20-leciem Powiatu Łęczyńskiego odebrał Krzysztof Bojarski. dyrektor SPZOZ w Łęcznej. Złote Gryfy przyznawano w 4 kategoriach: społecznej, gospodarczej, kulturalnej i sportowej. ... »

Szpital szykuje się do kolejnej inwestycji

Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Łęcznej budowa nowego segmentu szpitalnego o pow. 2000 mkw. Właśnie trwa przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu, którego koszt szacuje się na ok. 10 mln zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowę rozpoczniemy jesienią – zapowiada Krzysztof Bojarski dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Obiekt powinien być gotowy na koniec 2020 roku. ... »

Jak z małego oddziału wyrosło centrum o krajowym zasięgu

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej rozpoczęło działalność 24 sierpnia 2009 roku. - Mija 10 lat odkąd zdecydowaliśmy się zbudować oddział, który stał się szansą na nową jakość wysokospecjalistycznej pomocy w zakresie leczenia oparzeń, odmrożeń i chirurgii rekonstrukcyjnej – powiedział prof. Jerzy Strużyna, szef WCLOiChR w Łęcznej, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej. ... »

« 1 2 3 4 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna