Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Mury runęły, wspomnienia zostały. Stare księgi i nieznane historie z jaszczowskiego szpitala.

Rozpoczęła się rozbiórka budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. Kielecka firma przystąpiła do prac budowlanych 12 maja 2020 roku. Na uporządkowanie terenu i przygotowanie starych fundamentów pod nowa inwestycję wykonawca ma dwa miesiące, ale deklaruje, że upora się z rozbiórką w trzy tygodnie. - Jest to drugi etap prac rozbiórkowych, pierwszy polegający na usunięcia pokryć dachowych został wykonany w ubiegłym roku – informuje dyr. SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Teraz czeka nas ciąg dalszy. Zgodnie z umową, do rozbiórki przeznaczone zostały trzy obiekty - budynek dawnego hotelu pracowniczego, magazyn oraz budynek główny, w którym do 2009 roku funkcjonował szpital. ... »

Za gesty, za dary – za wszystko, co się dzieje dzięki ludzkiej życzliwości – dziękujemy!

Czasy są niezwyczajne. SPZOZ w Łęcznej jest w stanie podwyższonej gotowości, ale pracują zarówno Izba Przyjęć jak i SOR. Przy głównym wejściu do szpitala wchodzących witają dwaj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mierzą temperaturę. Taki obowiązek ma szpital, a „terytorialsi” pomagają go wypełnić. ... »

Uwaga pacjenci! Porady tylko telefoniczne!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Przychodnia Specjalistyczna w Łęcznej wprowadza zmiany w udzielaniu porad dla zapisanych pacjentów w poradniach, mające na celu ochronę pacjentów przed narażeniem. Lekarze Poradni Specjalistycznych udzielają pacjentom porad przez telefon. Nie ma potrzeby przyjeżdżania do przychodni. Należy oczekiwać w domu na telefon od lekarza specjalisty. Nie dotyczy to jednak wizyt pierwszorazowych w poradni. Wizyty te zostaną przepisane na inny termin.

Jak żyć w kwarantannie?

Liczba osób, które mają nadzór sanitarny bądź zostały poddane kwarantannie będzie się powiększała. Lekarze epidemiolodzy zapowiadają, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Lubelski oddział NFZ przygotował ulotki o kwarantannie, z których dowiemy się co można robić w tym czasie, a co jest zabronione. Jak powinna przebiegać kwarantanna w domy, jak funkcjonować z domownikami jeśli osoba z podejrzeniem koronawirusa nie mieszka sama? ... »

Jak dziś funkcjonuje szpital

W związku sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusa i ogłoszeniem stanu podwyższonej gotowości przez wojewodę lubelskiego, szpital w Łęcznej wprowadził następujące ograniczenia. Oto one: ... »

Wynik ujemny. To nie koronawirus

8 marca br., w godzinach wieczornych do ambulatorium opieki nocnej i świątecznej w szpitalu w Łęcznej zgłosił się pacjent z infekcją górnych dróg oddechowych. W wywiadzie udzielonym w gabinecie lekarskim poinformował, że przyjechał zza granicy, gdzie występuje koronawirus. ... »

Nowa rada i pięć uchwał. Szpital na plusie

Nowa Rada Społeczna SPZOZ w Łęcznej zainaugurowała swoją działalność 18 lutego 2020 roku. Decyzją Rady Powiatu na kolejną, drugą kadencję przewodniczącą pozostanie Małgorzata Więckowska – Siwek. Jej zastępcą będzie Michał Woźniak, a członkami: Anna Wójcik, Bożena Kornatka, Adam Niwiński, Michał Pelczarski, Mirosław Tarkowski. ... »

Łęczna ma rezonans. Finansowanie badań przez NFZ od marca

Diagnostyka w SPZOZ w Łęcznej wkroczyła na wyższy poziom. 18 lutego w szpitalu otwarta została Pracownia Rezonansu Megnetycznego. Na taki sprzęt diagnostyczny mieszkańcy powiatu czekali od dawna. Łęczna to w woj. lubelskim drugi, po Krasnymstawie szpital powiatowy, który ma rezonans. Kolejne będą w Radzyniu Podlaskim i Tomaszowie Lubelskim. ... »

W grupie chudnie się łatwiej. Pacjenci z nadwagą spotykają się w Łęcznej

Pierwsza rocznica spotkań Grupy Wsparcia Spotkanie zorganizowane 28 stycznia 2020 roku w szpitalu w Łęcznej zaczęło się nietypowo. Dziewczyny w czarnych tshirtach z różowym logo CHLO wniosły na salę konferencyjną dietetyczne torty (np. fasolowe browni) z iskrzącymi racami. Tak świętowano pierwszą rocznicę spotkań Grupy Wsparcia Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO w Łęcznej. ... »

Na finał listy gratulacyjne

Rada Społeczna działająca jako organ doradczy i opiniujący w SPZOZ w Łęcznej w latach 2016-2019 zakończyła swoją pracę. Na finał kadencji były podziękowania od dyrektora Krzysztofa Bojarskiego oraz pamiątkowe zdjęcie i listy gratulacyjne. ... »

« 1 2 3 4 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna